Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Mitsubishi Eclipse Klub Polska

Mitsubishi Eclipse Klub Polska
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Co byście mi poradzili.

Go down 
+5
MATi
MikeR
Czarna
mysza
soko
9 posters
AutorWiadomość
soko
_
_
soko


Liczba postów : 87
Age : 37
Localisation : Krasnystaw
Registration date : 23/06/2007

Co byście mi poradzili. Empty
PisanieTemat: Co byście mi poradzili.   Co byście mi poradzili. Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 8:51 am

Chciałbym się Was poradzić odnośnie swojego auta.

To jest mój plan na Eclipse: odświeżyć czarny lakier + polerka bo obecny jest troszke wypłowiały, zakupić felgi najlepiej 5 - ramienne co najmniej 17'', Pomalować boki lotki plus nózki w kolor auta, płaty lotki i felgi pomalować na dark titanum gray lub coś w ten deseń, ewentualnie zamontować dokładki progów z wersji euro (jezeli będą się zgrywały z ogólną linią auta).
Jako że mam niewielką trudnośc z realizacją (jak to kiedyś powiedział Goldi) brakuje mi $$erca do pracy:) i wychodzi na to że modyfikacje będą dopiero w zimie. Myślałem żeby sprzedać auto i nic w nim na razie nie robić i kupić spydera ale ostatnie problemy finansowe skutecznie wybiły mi to z głowy Sad

Przez to że robię wszystko na raty auto wygląda jak wygląda Crying or Very sad i jak na razie nie mam kasy na dalsze zmiany.

Coraz bardziej mnie to wkurza bo zaczyna strasznie wiochą zalatywać. Może macie jakiś pomysł jak tymczasowo zmienić auto żeby było tip top.

Mój pomysł jest taki żeby wyrzucic kołpaki Smile
Felgi 14'' stalówki wypiaskuję i piecowo pomaluję na czarno.
Myślę żeby tak samo zrobić z lotką - pomalować całą na czarno
Lakier jako że nie mam wolnej kasy na polerkę wypoleruję ręcznie (nie chcę nic zniszczyć tą maszynką do polerowania)

Aha jak macie jakieś ciekawe pomysły co do kształtu boków lotki bo mam duże zasoby tekstolitu w domu i wycięcie dowolnego kształtu nie sprawi mi wiekszego problemu. Myślałem np. o kształcie lotki typu revolt ale mam za płasko polóżone płaty.

Co wy na to? A może macie jakieś swoje pomysły, tylko konstruktywne a nie jak kurczak Mad Od razu mówię że lotka zostaje.

Czekam na każdą opinię.

Przykładowe fotki:
Co byście mi poradzili. Dscf4255tj4.thCo byście mi poradzili. Dscf4250if1.thCo byście mi poradzili. Dscf4258lk8.thCo byście mi poradzili. Dscf4259kv3.th
Powrót do góry Go down
mysza
___
___
mysza


Liczba postów : 231
Age : 38
Registration date : 25/06/2007

Co byście mi poradzili. Empty
PisanieTemat: Re: Co byście mi poradzili.   Co byście mi poradzili. Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 9:02 am

Wiesz co Soko felgi 17" to max co bym wstawił na Twoim miejscu tzn ja mam 17" niedawno wymienilem sworzen, drazek i koncowke i znowu mi cos stuka w tym kole po dziurach.Myśle ze najlepszym rozwiazaniem bedzie tu 16" a jak 17" to weź profil jakis troszkę wiekszy bedzie smiesznie to wygladało ale zawieszenie szybko nie dostanie w dupe. Co do lotki to musi byc auto bez jakiejkolwieg lotki (sportowe) wygłada conajmniej smiesznie. Felg bym nie malował jakos to zalatuje wioska tani chwyt osobiscie traci mi to amatorka i wieśniacko wyglada. W to miejsce bym wiecej kasu przeznaczyl na renowacje lakieru. A Ty nie masz 15" felg przypadkiem?WKoncu klipery nie mialy 14" N apomniałbym obniz go sobie bo wyglada jak terenowy Smile strasznie wysokiiiiiiiiii jak na sportowe tak byc nie moze hehe lol! bounce cheers queen
Powrót do góry Go down
Czarna
_
_
Czarna


Liczba postów : 30
Age : 42
Registration date : 22/06/2007

Co byście mi poradzili. Empty
PisanieTemat: Re: Co byście mi poradzili.   Co byście mi poradzili. Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 11:35 am

Soko a propos renowacji lakieru to proponuje zrobić Ci tak :

Kup sobie gdzieś paste polerską D3 (taka różowa) najtańszą bo tak naprawde najlepsza!! I zasuwaj polerke ręcznie a nie maszynowo bo daje to lepsze efekty Wink Potem "przeleć" go czarną pastą koloryzującą i będziesz miał lakier oczywiśnie nie jak nówka ale bardzo widoczną poprawe Smile

Zarezerwuj sobie cały dzień na to bo mnie zajęło to całą niedziele w dwie osoby Smile
Powrót do góry Go down
MikeR
_
_



Liczba postów : 52
Age : 45
Localisation : Hell
Registration date : 21/06/2007

Co byście mi poradzili. Empty
PisanieTemat: Re: Co byście mi poradzili.   Co byście mi poradzili. Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 11:42 am

zawsze mnie zastanawiało jakby wyglądało 1G bez ori spoilera z tyłu plus taka lotka jak masz Cool
Powrót do góry Go down
mysza
___
___
mysza


Liczba postów : 231
Age : 38
Registration date : 25/06/2007

Co byście mi poradzili. Empty
PisanieTemat: Re: Co byście mi poradzili.   Co byście mi poradzili. Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 11:45 am

Widzialem juz 1g bez ori i musze powiedziec ze fajie wyglada tzn mi się podoba ale jakby wygladala z sama tak alotka to tez mnie ciekawi.
Powrót do góry Go down
MATi
__
__
MATi


Liczba postów : 122
Age : 36
Localisation : Raszyn/WWA
Registration date : 24/06/2007

Co byście mi poradzili. Empty
PisanieTemat: Re: Co byście mi poradzili.   Co byście mi poradzili. Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 11:48 am

Soko ja tak co do lakieru a czy jak myjesz klipera to nie pastujesz go jakimiś specyfikami ??? Bo ja prawie po każdym myciu tak robie i wtedy wygląda bardzo dobrze.... a jak coś Ci chalapnie na autko to bierzesz wilgotną szmatke przecierasz i masz czyściutki:))

A co do felg hmmm 15 to jest minimum w Eclipsie na 14' mógłby źle wyglądać ..... nie spiesz sie i nie rezygnuj odkładaj sobie kaske i rób to co planowałeś Smile Smile Smile Smile
Powrót do góry Go down
soko
_
_
soko


Liczba postów : 87
Age : 37
Localisation : Krasnystaw
Registration date : 23/06/2007

Co byście mi poradzili. Empty
PisanieTemat: Re: Co byście mi poradzili.   Co byście mi poradzili. Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 11:48 am

Tzn z felgami chciałbym osiągnąc taki kolor jaki maja felgi sprzedawane jako ciemny pseudo chrom. Chociaz to jeszcze mozna inaczej zalatwic niz malowaniem - po prostu oddac do renowacji i jako koncowy efekt wybrac wlasnie efekt ciemnego chromu, wiekszosc zakladow juz ma cos takiego w ofercie. Skoro mowisz ze zawiecha siada ... hmm to moze jednak 16''
Co do "kontrowersyjnej" lotki. Hmm zaraz po kupnie jak bya cala w kolorze aluminium to strasznie odstawala od auta i gryzla sie ze wszystkim. teraz jak ja troszke zmienilem malowaniem to jest calkiem calkiem. Najgorsze jest to ze nie potrafie zrobic zdjecia ktore by to jakos elegancko zaprazentowalo Smile No ale przynajmniej jakos juz nie spotykam komentarzy typu ze kupilem sobie mazde 323F no i auto przykuwa uwage przechodniów Smile
Odnowa lakieru nie powinna byc droga - mysle ze w 2tys sie zmieszcze.

Nie felgi mam na 100% 14'' (czytac umiem Smile) Moze to przez to ze zawiecha (chyba w wiekszosci), silnik, skrzynia chyba tez to jest Galant 89' - 92 1.8 SOHC. Stad mam tansze czesci ale czasem mocy chcialoby sie miec wiecej Smile Ale cos za cos. Przykladowo za kmpl sprzeglo od Japaneza jakies japonskie zaplacilem z przesylka 305zł

Co do terenówki Smile

To jest niestety takie dziwne złudzenie bo jak popatrzysz pod auto to wcale nie jest tak wysoko a efekt ten mam przez brak dokladek progów. Progi sa tak "pozawijane" pod spód auta i stad te zludzenie :/
Mysle ze ta sprawe zalatwi zalozenie dokladek od Euro na progi i pewnie tez przód. Tyl zostawiam jak jest

Wpadłem na taki pomysł. Pomalowac całą lotke na czarno, odnowic lakier, zalozyc dokladki, a felgi zalozyc takie jak w spyderze Venoma. Co wy na to? Aha a lotkę zrobić bardzie zadziorną poprzez zmianę boczków na takie w kształcie kłów jak w galerii Czara na kliperze:
http://www.czarodesign.pl/galeria.php

MATI pewnie ze uzywam specyfików - szampon, gabeczka a raz na jakis czas wosk bezbarwny. No ale niestety nie jest to lakier metallic tylko zwykly akryl i czas zrobil swoje :/
Powrót do góry Go down
mysza
___
___
mysza


Liczba postów : 231
Age : 38
Registration date : 25/06/2007

Co byście mi poradzili. Empty
PisanieTemat: Re: Co byście mi poradzili.   Co byście mi poradzili. Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 11:58 am

Soko za 2 tys zł to od nowa pomalujesz całe auto.
Powrót do góry Go down
soko
_
_
soko


Liczba postów : 87
Age : 37
Localisation : Krasnystaw
Registration date : 23/06/2007

Co byście mi poradzili. Empty
PisanieTemat: Re: Co byście mi poradzili.   Co byście mi poradzili. Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 12:11 pm

Tak tylko ciekawe gdzie. Z racji tego że fachowców coraz mniej w kraju wszystkie ceny idą w górę. Brat malował błotnik w Carismie to mu policzył 300zł/element Mad

A tak na marginesie nie wiecie jak nazywaja się felgi Venoma??
Powrót do góry Go down
mysza
___
___
mysza


Liczba postów : 231
Age : 38
Registration date : 25/06/2007

Co byście mi poradzili. Empty
PisanieTemat: Re: Co byście mi poradzili.   Co byście mi poradzili. Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 12:45 pm

No soko moj koles jest bardzo dobrym lakiernikiem i w 2000 zł bys sie zmiescił z pomalowaniem na nowo.
Powrót do góry Go down
GOLDI
___
___
GOLDI


Liczba postów : 186
Age : 37
Localisation : Rabka-Zdrój
Registration date : 21/06/2007

Co byście mi poradzili. Empty
PisanieTemat: Re: Co byście mi poradzili.   Co byście mi poradzili. Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 12:54 pm

soko pokombinuj z lotka Smile i zobacz jak by wygladalo to bez Ori kolnierza Smile

co do felg... to nie przerazaj sie 17"... zaloz sobie nietypowe opony tzn o profilu 50 bo wiem ze takie w 1g wejda...

albo po prostu 16/55 i luzik Smile
Powrót do góry Go down
mysza
___
___
mysza


Liczba postów : 231
Age : 38
Registration date : 25/06/2007

Co byście mi poradzili. Empty
PisanieTemat: Re: Co byście mi poradzili.   Co byście mi poradzili. Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 12:58 pm

ja mam 17: a oponke 225/45 ale to juz za niski profil jak na nasze drogi wiec ja bym radził 16" nie ma duzej rozicy w wygladzie ale rzadziej bedziesz robil zawieszenie.
Powrót do góry Go down
Czarna
_
_
Czarna


Liczba postów : 30
Age : 42
Registration date : 22/06/2007

Co byście mi poradzili. Empty
PisanieTemat: Re: Co byście mi poradzili.   Co byście mi poradzili. Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 5:39 pm

soko napisał:

A tak na marginesie nie wiecie jak nazywaja się felgi Venoma??

Motegi ff7
Powrót do góry Go down
MATi
__
__
MATi


Liczba postów : 122
Age : 36
Localisation : Raszyn/WWA
Registration date : 24/06/2007

Co byście mi poradzili. Empty
PisanieTemat: Re: Co byście mi poradzili.   Co byście mi poradzili. Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 6:12 pm

Wosk bezbarwny ?? no chyba że masz akryl ja tam wale na mojego czarny metalic połysk wosk i sie świeci jak nowy Cool Cool .....wtedy to wyglada zabójczo ....a tak na codzien jak jest uchlapany to jakos nie przyciaga juz mojej uwagi zbytnio natomiast innych przyciąga .....
Powrót do góry Go down
soko
_
_
soko


Liczba postów : 87
Age : 37
Localisation : Krasnystaw
Registration date : 23/06/2007

Co byście mi poradzili. Empty
PisanieTemat: Re: Co byście mi poradzili.   Co byście mi poradzili. Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 11:59 pm

spróbuję jeszcze wosku koloryzującego - czarnego. Niestety poprzednim właścicielem była kobieta która była stereotypową użytkowniczką auta, czyli sprzęgło do wymiany, i dużo przerysowań które lepiej lub gorzej zamaskowałem, dziwi mnie że skrzynia chodzi jak nówka Smile. Powoli zaczynam przywracać klipera do świetności.

Dzieki za wszelkie opinie. Pewien ogólny plan juz mam teraz pozostaje żmudne odkładanie $$$$ Smile
Powrót do góry Go down
MATi
__
__
MATi


Liczba postów : 122
Age : 36
Localisation : Raszyn/WWA
Registration date : 24/06/2007

Co byście mi poradzili. Empty
PisanieTemat: Re: Co byście mi poradzili.   Co byście mi poradzili. Icon_minitimeSro Lip 04, 2007 10:40 am

ja mam fele 15 190/60 i po roku juz mam zawieszenie do roboty przez to jak śmigam wachacz simebloki(czy jakoś tak to sie nazywa) i amorki sie kończą Sad Sad Sad Sad Sad
Powrót do góry Go down
mysza
___
___
mysza


Liczba postów : 231
Age : 38
Registration date : 25/06/2007

Co byście mi poradzili. Empty
PisanieTemat: Re: Co byście mi poradzili.   Co byście mi poradzili. Icon_minitimeSro Lip 04, 2007 10:56 am

Ja tez mam juz do roboty wachac i tez pol roku po polskich drogach ale ja mam fele 17" i oponke o profilu 45
Powrót do góry Go down
kaleos
_
_
kaleos


Liczba postów : 46
Age : 42
Localisation : Szczecin
Registration date : 24/06/2007

Co byście mi poradzili. Empty
PisanieTemat: Re: Co byście mi poradzili.   Co byście mi poradzili. Icon_minitimeSro Lip 04, 2007 11:48 am

soko tak wyglada lotka bez ori spojlera http://rafi2.home.pl/index.php/content/view/10/9/ , mysle ze lepiej niz jak teraz masz.
Powrót do góry Go down
http://www.4ignition.com
mysza
___
___
mysza


Liczba postów : 231
Age : 38
Registration date : 25/06/2007

Co byście mi poradzili. Empty
PisanieTemat: Re: Co byście mi poradzili.   Co byście mi poradzili. Icon_minitimeSro Lip 04, 2007 12:18 pm

Fajne fotki Kaleos zapodał racje bez ori wygląda lepij jak sie ma takie skrzydło
Powrót do góry Go down
Venom
_
_
Venom


Liczba postów : 19
Localisation : Bydgoszcz
Registration date : 02/07/2007

Co byście mi poradzili. Empty
PisanieTemat: Re: Co byście mi poradzili.   Co byście mi poradzili. Icon_minitimePią Lip 06, 2007 2:42 am

Co ja bym Tobie doradzil:

1. Zdjac TEN spoiler
2. Pomalowac jakos ladnie
3. Wstawic ladne felgi
4. GOTOWE


Co byście mi poradzili. 4915img00015312gq2

Co byście mi poradzili. Frontleftaj0

Co byście mi poradzili. Laser3ac6

Co byście mi poradzili. P1010021dz5
Powrót do góry Go down
SAMAEL
__
__



Liczba postów : 126
Registration date : 23/06/2007

Co byście mi poradzili. Empty
PisanieTemat: Re: Co byście mi poradzili.   Co byście mi poradzili. Icon_minitimePią Lip 06, 2007 1:11 pm

zgadzam się z Venomem, mi też ten spoiler nie przypadł do gustu.... jeżeli koniecznie go chcesz to zdejmi orginalny, zobacz sobie eclipse użytkownika czaro, takie spoiler ujdzie ale bez seryjnego, no i fajne fele to podstawa, minimum 17"
Powrót do góry Go down
soko
_
_
soko


Liczba postów : 87
Age : 37
Localisation : Krasnystaw
Registration date : 23/06/2007

Co byście mi poradzili. Empty
PisanieTemat: Re: Co byście mi poradzili.   Co byście mi poradzili. Icon_minitimePią Lip 06, 2007 2:05 pm

I tak najprawdopodobniej zrobie. Tylko hajs, hajs i jeszcze raz hajs. W lotce Czara podobaja się mi boki lotki w kształcie kłów. Też sobie takie zrobie Smile. A ten kołnierz który jest pod lotką wyrzucę ale musze zobaczyć jak bedzie wyglądało z i bez (ale to dopiero podczas malowania). Na zdjęciach bez takiego kołnierza wygląda hmm scratch goło? Ale nie zawsze na zdjęciach jest tak samo jak w real. Thx za konstruktywne opinie.

Aha jeszcze takie pytanko:

Jak sa przymocowane nakładki na progi ori w eclipse euro??
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Co byście mi poradzili. Empty
PisanieTemat: Re: Co byście mi poradzili.   Co byście mi poradzili. Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Co byście mi poradzili.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Mitsubishi Eclipse Klub Polska :: Tuning-
Skocz do: