Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Mitsubishi Eclipse Klub Polska

Mitsubishi Eclipse Klub Polska
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 [1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ???

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
Adaho_krak
_
_
Adaho_krak


Liczba postów : 51
Age : 47
Localisation : Kraków
Registration date : 24/06/2007

[1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ??? Empty
PisanieTemat: [1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ???   [1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ??? Icon_minitimeSob Cze 30, 2007 1:10 am

Jak w temacie, obiło mi się o uszy że jest taka opcja. Mam lampy z przod od wersji USA i teraz chciałbym je normalnie załączyć i w dzien jeżdzić na opuszczonych bo będą świecić przez klosz jako lampy dzienne (spełniają wymogi). Natomiast w nocy bym sobie je otwierał przyciskiem do otwierania Smile Jak to zrobić bez rozkopania całego auta ??
Powrót do góry Go down
soko
_
_
soko


Liczba postów : 87
Age : 37
Localisation : Krasnystaw
Registration date : 23/06/2007

[1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ??? Empty
PisanieTemat: Re: [1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ???   [1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ??? Icon_minitimeSob Cze 30, 2007 8:14 am

Jak dla mnie najlepszy sposób to po prostu wrzuć tam żarówki do jazdy dziennej (wcześniej miałeś tam postojówki) i jeździj na postojówkach - najprostszy sposób. A jeżeli światło będzie za słabe hmm. to wtedy będzie potrzebne wcięcie się w dopływ prądu do podnoszonych świateł zarówno do siłowniczków od podnoszenia jak i do żarówek. Przecięcie obwodu i wstawienie tam przełącznika który pociągniesz do auta i zamontujesz w wygodnym miejscu.

Jak odetniesz dopływ i przekręcisz gałkę na światła krótkie to zapalą się światła z tyłu i postojówki czyli te do jazdy dziennej. A jak zechcesz wysunąc światła krótkie przełanczas i dajesz dopływ prądu.

Wczesniej jednak radze skonsultować się z dobrym elektrykiem żeby obczaił czy tak mozna zrobić. Zapytaj na mitsumaniakach na pewno jakiegoś sprawdzonego facha znają.
Powrót do góry Go down
Adaho_krak
_
_
Adaho_krak


Liczba postów : 51
Age : 47
Localisation : Kraków
Registration date : 24/06/2007

[1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ??? Empty
PisanieTemat: Re: [1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ???   [1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ??? Icon_minitimeSob Cze 30, 2007 11:05 am

Soko, mylisz dwa rodzaje lamp z przodu. Lampy od wersji USA, są zupełnie inne od wersji EURO. W Euro jest z boku kierunek, a z przodu postojowe, w wersji USA jest z boku kierunek i postojowe a z przodu przed zamkniętą lampą, przeźroczysta przestrzeń i bliżej środka kierunek. I teraz chodzi mi o to że przy włączonej zamkniętej lampie świeci ona przez tą przestrzeń przeźroczystą (sprawdzałem na długich, blendą) ale jak włączam mijania to mi się lampa automatycznie otwiera, a ja chce nią sterować ręcznie.
Powrót do góry Go down
soko
_
_
soko


Liczba postów : 87
Age : 37
Localisation : Krasnystaw
Registration date : 23/06/2007

[1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ??? Empty
PisanieTemat: Re: [1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ???   [1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ??? Icon_minitimeSob Cze 30, 2007 11:38 am

Smile dokładnie wiem jak to wygląda w USA bo mam Eclipse USA. Po prostu myślałem że chcesz włożyć większe żarówki w te światła cienkie i to żeby one świeciły jako dzienne.

Hmm tak jak to wymyśliłeś może i ja zrobię bo w sumie kierunek jest bardzo blisko środka auta W lampach USA. No to w takim przypadku należy wpiąc się w zasilanie samego podnoszenia lamp i poprowadzić włącznik do środka auta i powiedzmy włącznik na pozycji OFF = odciete zasilanie do podnoszenia lamp i w efekcie lampy te tylko się zaświecą (po przekręceniu pokrętła na manetce), a jak ten dorobiony przełącznik machniesz na ON automatycznie podniosą się lampy bo dostaną prąd. Tylko kwestia jest taka żeby znaleźć obwód do samego podnoszenia lamp w tym gąszczu przewodów bo raczej wpięcie się za samym przełącznikiem włączania lamp (na manetce) nic nie da bo włącznik ten najprawdopodobniej podaje prąd jedną wiązką na podnoszenie i zapalanie lamp a dopiero gdzieś dalej jest to rozdzielane i łączone jeszcze z przyciskiem podnoszenia lamp bez zapalania świateł.

Trochę to zagmatwane ale dobry elektryk (pytaj o takich mitsumaniaków) powinien zrobić to bez problemu i za małą kasę. Lampy są chyba połączone szeregowo więc idzie do podnoszenia jeden obwód.

Tak na marginesie jeśli masz wersję euro to gdzie kupiłeś lampy USA bo będe musiał chyba niedługo jedną wymienić.
Powrót do góry Go down
Adaho_krak
_
_
Adaho_krak


Liczba postów : 51
Age : 47
Localisation : Kraków
Registration date : 24/06/2007

[1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ??? Empty
PisanieTemat: Re: [1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ???   [1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ??? Icon_minitimeSob Cze 30, 2007 12:19 pm

Właśnie szukam osoby która przerabiała ten temat. Podobno w Kurniku ktoś tak zrobił, ale nie che mi sie otwierać nawet tej stronki.
Co do kupna lamp kupiłem całego Eclipsa GST wersja USA. Przekręciłem lampy i sprzedałem dalej bo padaka straszna. Motor zajechany miał na maxa. Ale na allegro widziałem po 80 zł nówki. Tu masz linkę: http://moto.allegro.pl/item209936642_migacz_pozycja_kierunkowska_mitsubishi_eclipse_90_.html cena dobra.
Powrót do góry Go down
holender
_
_



Liczba postów : 5
Age : 40
Localisation : Zwaag (Netherland)lub(Holland)
Registration date : 01/07/2007

[1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ??? Empty
PisanieTemat: Re: [1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ???   [1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ??? Icon_minitimePon Lip 02, 2007 8:41 am

niepamietam dokladnie ale cos z pomaranczowym przewodem bylo ze to na nim przelacznik i gra gitara Laughing ale ja tego u siebie nierobilem tylko takiego kupilem ale jak juz pisalem to gdzies czytalem ze to wlasnie ten pomaranczowy przewod. powodzonka Razz
Powrót do góry Go down
Adaho_krak
_
_
Adaho_krak


Liczba postów : 51
Age : 47
Localisation : Kraków
Registration date : 24/06/2007

[1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ??? Empty
PisanieTemat: Re: [1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ???   [1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ??? Icon_minitimePon Lip 02, 2007 12:15 pm

Wszystko już wiadomo, jutro montaż i zrobie dokumentacje foto dla potomnych Smile OBIECUJE !!! lol! lol! lol! lol! lol!
Powrót do góry Go down
soko
_
_
soko


Liczba postów : 87
Age : 37
Localisation : Krasnystaw
Registration date : 23/06/2007

[1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ??? Empty
PisanieTemat: Re: [1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ???   [1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ??? Icon_minitimePon Lip 02, 2007 2:13 pm

czekam na rezultaty bo jak tylko odłoze na nowe lampy tez tak zrobie.
Powrót do góry Go down
Adaho_krak
_
_
Adaho_krak


Liczba postów : 51
Age : 47
Localisation : Kraków
Registration date : 24/06/2007

[1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ??? Empty
PisanieTemat: Re: [1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ???   [1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ??? Icon_minitimeSro Lip 04, 2007 1:52 am

Nie umie wrzucić tu fotek na forum, ale na forum MM opisałem wszystko z fotami, zapraszam do lektury http://www.mitsubishi-grafix.pl/forum2/viewtopic.php?p=176324#176324
lol! lol! lol!
Powrót do góry Go down
kaleos
_
_
kaleos


Liczba postów : 46
Age : 42
Localisation : Szczecin
Registration date : 24/06/2007

[1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ??? Empty
PisanieTemat: Re: [1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ???   [1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ??? Icon_minitimeSro Lip 04, 2007 10:33 am

a to wszytko przez ten jeden magiczny, czarny kabelek Very Happy
wrescie nie bede musial recznie robic "slleping eyes" :rolleyes:
dzieks Adaho za instrukcje Smile
Powrót do góry Go down
http://www.4ignition.com
Sponsored content





[1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ??? Empty
PisanieTemat: Re: [1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ???   [1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ??? Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
[1G] Załączenie świateł mijania bez podnoszenia lampek ???
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Mitsubishi Eclipse Klub Polska :: Garaż-
Skocz do: