Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Mitsubishi Eclipse Klub Polska

Mitsubishi Eclipse Klub Polska
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 RWD

Go down 
+9
elinwar
Ryfi
HouseM
NES
MikeR
MATi
X APOX
SAMAEL
GOLDI
13 posters
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
MikeR
_
_



Liczba postów : 52
Age : 45
Localisation : Hell
Registration date : 21/06/2007

RWD - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: RWD   RWD - Page 2 Icon_minitimeSro Lip 11, 2007 8:08 am

Oj Radek, o AWD takie herezje napisać Neutral

X APOX - M3 składane w mexyku Question To że np X5 to ok... Eclipse 2G było produkowane w USA gdzie wiesz gdzie mają jakość wykonania ?

Więcej bandaży na kolektory Very Happy
Powrót do góry Go down
SAMAEL
__
__



Liczba postów : 126
Registration date : 23/06/2007

RWD - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: RWD   RWD - Page 2 Icon_minitimeSro Lip 11, 2007 10:24 am

Venom napisał:
SAMAEL napisał:
fwd jest dla każdego kto potrafi ruszyć z miejsca..... rwd jest dla kierowców, a permanente awd jest dla twardzieli Twisted Evil

lol! lol! lol! lol!

Twoj humor czasami powala Samael

bounce bounce bounce

AWD sie praktycznie samo prowadzi i nie trzeba miec zadnych umiejetnosci.

oj się nie zgodzę ale to moja opinia .... a jak wiadomo opinie są jak dziury w d.... każdy ma swoją lol! lol! lol!
Powrót do góry Go down
Czarna
_
_
Czarna


Liczba postów : 30
Age : 42
Registration date : 22/06/2007

RWD - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: RWD   RWD - Page 2 Icon_minitimeSro Lip 11, 2007 11:04 am

A może wypadało by rozdzielić na jazde "do kościoła" i troszeczke bardziej agresywną Razz

Jak mi ktoś napisze że najtrudniej jest wejść w zakręt z max prędkością AWD i że to jest tylko dla twardzieli to... lol!

To wtedy bede wiedziała kto jeździ AWD "do kościoła" i z powrotem Razz
Powrót do góry Go down
SAMAEL
__
__



Liczba postów : 126
Registration date : 23/06/2007

RWD - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: RWD   RWD - Page 2 Icon_minitimeSro Lip 11, 2007 11:39 am

wiadomo że awd można wejść szybciej .... różnica polega na tym, że przy przegięciu (przy jakiej prędkości by nie było) różne napędy różnie się zachowują...

jak przegniemy rwd to lecimy driftem ... jak przegniemy fwd to wylatujemy przodem (jedziemy prosto) a jak przegniemy awd .... to co się stanie zależy od prędkości, położenia w zakręcie, przyczepności asfaltu, zawieszenia itd .......

wiem to ze swojego przykładu np. z kielc z pierwszego długiego łuku ... opony brak bieżnika więc się cały czas ślizgałem lol! lol! ...
za pierwszym razem dojechałem na dwójce, przez zakrętem odjąłem trochę gazu... w 1/3 zakrętu zaczął wychodzić mi przód, odjęcie gazu spowodowało wyprostowanie a następnie po jego pełnym wciśnięciu zaczął uciekać tył (60% na tył w końcu)... natomiast jeżeli bym wcisnął gaz kiedy uciekał mi przód to poprostu zerwał bym przyczepność też kół tylnik i wyleciał jak strzała z zakrętu ... kto wie czy nie w bandy ...

za drógim razem rozpędziłem sie mocniej, do połowy trójki, przed samym zakrętem redukcja na dwa, strzał ze sprzęgła i tył ucieka, dodanie gazu spowodowało ustawienie względem zakrętu pod kątem 90* i co bym kierownicą nie kontrował to cały czas szedłem pełnym bokiem ..... natomiast jak prędkość zmalazła mimo skręconych kół samochód pojechał prosto .....

uwież mi wiem co mówię ..... jeżdżę awd ponad półtora roku i wiem jak się zachowuje .... od czasu do czasu śmigam i fwd i rwd w wydaniu 125p 2.0 150KM Very Happy .... i jak przeciągnięmy granicę przyczepności awd jest najbardziej nieprzewidywalny, przynajmniej w wydaniu eclipsowskim ..... założenie szpery centralnej spowodowało by to że samochód chodził by tylko bokami pięknymi i cały czas był by tak samo przewidywalny ... natomiast wiskoza powoduje dość nieprzewidywalne przenoszenie napędu przód-tył ....

awd jest o tyle ciężki bo nie jest ani jednoznacznie nadsterowny ani jednoznacznie podsterowny.... powiem że jak pierwszy raz jechałem rwd w deszcz to miałem normalnie strach w oczach ..... pietra miałem niesamowitego ... ale po półgodzinnej jeździe każdy zakręt jeszcze specjalnie z poślizgiem przejeżdżałem ...... natomiast jak kumpel z rwd przesiad się na placu w mojego talona po deszczu...... wysiadł i stwierdził że to nieprzewidywalne cholerstwo .... i fakt ....

pomijam tu kwestię szybkiego ruszania z miejsca choć żeby szybko ruszyć awd też trzeba mieć wprawę, jak przy fwd i rwd.
Powrót do góry Go down
Venom
_
_
Venom


Liczba postów : 19
Localisation : Bydgoszcz
Registration date : 02/07/2007

RWD - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: RWD   RWD - Page 2 Icon_minitimeSro Lip 11, 2007 12:45 pm

Przy jezdzie po prostym odcinku, czy przy przepisowaej jezdzie po miescie zwykly smiertelnik nie potrafilby nawet odroznic napedu samochodu jakim sie porusza. Dopiero gdy zaczynamy jazde 'na granicy' mozna odczuc zalety i wady poszczegolnych napedow. AWD > RWD > FWD

AWD jest zdecydowanie najlepszym z wszytskich 3 wyzej wymienionych. Najbardziej przewidywalnym w kazdej sytuacji, najbezpieczniejszym, najlatwiejszym do opanowania.

Wiadomo, ze dochodzi do tego czynnik umiejetnosci/doswiadczenia kierowcy, ale zalozmy, ze mamy niedoswiadczonego kierowce i jakis tam odcinek toru z kilkoma ostrymi zakretami. Trzy auta o tej samej mocy, jedyna roznica to naped. Jeden jest fwd, drugi rwd i trzeci awd. Ktorym z tych aut ow kierowca ma najwieksze szanse/prawdopodobienstwo przebycia danego odcinka bezblednie/w najkrotszym czasie? Ja stawiam na awd, nie wiem jak Wy...
Powrót do góry Go down
SAMAEL
__
__



Liczba postów : 126
Registration date : 23/06/2007

RWD - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: RWD   RWD - Page 2 Icon_minitimeSro Lip 11, 2007 9:03 pm

awd , potem fwd i na końcu rwd.... dla leszcza lol! z tą przewidywalnością przy awd to się trochę mylisz ale tylko w przypadku eclipse..... w eclipse awd jest średnio przewidywalny ..... ale wsadź w evo z super ayc i aktywnymi wszystkimi dyframi kierowcę który ma prawko pół roku a wykręci lepszy czas niż doświadczony kierowca rwd czy awd....... zgadzam się że awd jest najłatwiejszy i najbezpieczniejszy ..... ale ja mówię cały czas jak to wygląda w przypadku eclipsa Razz Razz wiem bo sam jeżdżę Wink
Powrót do góry Go down
X APOX
__
__
X APOX


Liczba postów : 163
Localisation : CHIAGO/RABKA-ZDROJ
Registration date : 24/06/2007

RWD - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: RWD   RWD - Page 2 Icon_minitimeCzw Lip 12, 2007 5:26 am

Very Happy doswiadczenie na pierwszym miejscy kazdy ma jakies i kazdy dobrze czuje sie w swojej furce ......
Powrót do góry Go down
trucky
_
_
trucky


Liczba postów : 51
Age : 36
Localisation : Dolsk WLKP
Registration date : 24/06/2007

RWD - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: RWD   RWD - Page 2 Icon_minitimeCzw Lip 12, 2007 11:22 am

'auto swiat' przeprowadzil kiedys fajny test..... wzieli Porsche 911 i bodajze Citroena C2, i dwoch kierowcow - jednego doswiadczonego kierowce torowego, a drugi to mlody chlopak z polrocznym prawkiem i z niskimi umiejetnosciami i wpuscili ich na tor nurburgring i miezyli czas 2-go przejazdu...... roznica mocy byla ogromna, porsche rwd, cytrynka fwd, mlody jechal prosiakiem, starszy cytrynka no i wygral C2 z roznica czasu jakies 1,5 minuty, wiec roznica duza,
nie mi oceniac ktory naped trudniejszy bo fwd jezdze na co dzien i jest banalny ale mam mala moc, rwd jezdze czasami i tez zalezy od mocy i umiejetnosci ale z pewnoscia jest trudniejsze niz fwd, a co do awd sie nie wypowiadam bo nie jezdzilem a szkoda
Powrót do góry Go down
Venom
_
_
Venom


Liczba postów : 19
Localisation : Bydgoszcz
Registration date : 02/07/2007

RWD - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: RWD   RWD - Page 2 Icon_minitimeCzw Lip 12, 2007 12:34 pm

SAMAEL napisał:
awd , potem fwd i na końcu rwd.... dla leszcza lol! z tą przewidywalnością przy awd to się trochę mylisz ale tylko w przypadku eclipse..... w eclipse awd jest średnio przewidywalny ..... ale wsadź w evo z super ayc i aktywnymi wszystkimi dyframi kierowcę który ma prawko pół roku a wykręci lepszy czas niż doświadczony kierowca rwd czy awd....... zgadzam się że awd jest najłatwiejszy i najbezpieczniejszy ..... ale ja mówię cały czas jak to wygląda w przypadku eclipsa Razz Razz wiem bo sam jeżdżę Wink

no nie wiem czy sie myle... moze Ty po prostu jeszcze nie jechales eclipsem fwd po zakretach skoro myslisz, ze awd jest nieprzewidywalny
Powrót do góry Go down
X APOX
__
__
X APOX


Liczba postów : 163
Localisation : CHIAGO/RABKA-ZDROJ
Registration date : 24/06/2007

RWD - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: RWD   RWD - Page 2 Icon_minitimePią Lip 13, 2007 12:33 am

Very Happy Very Happy.oooooooooooFWD z duza moca to jak stara ku......wyrucha cie bez mydla jak nie wiesz co robisz albo tylko popuscisz na chwile a tu nie ma zmiluj sie bo kazdy ulamek sekundy jest na wage zlota .....no i juz nie wspomne ze lapki mozna sobie polamac bo jak kierowniczki nie trzymasz jak powinienes to ja wyrywa i juz jej nie zatrzymas ............. Twisted Evil
Powrót do góry Go down
SAMAEL
__
__



Liczba postów : 126
Registration date : 23/06/2007

RWD - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: RWD   RWD - Page 2 Icon_minitimePią Lip 13, 2007 9:58 am

gst jeszcze nie jechałem przyznaje się, mam doświadczenia z lancera fwd 1.3 lol! , nissana sunny gti 2.0 a rwd to 125p 2.0 145KM, awd to mój talon. tak naprawdę to trzeba by sie przejechać tymi samymi samochodami wyposażonymi w różny napęd żeby coś powiedziec Wink
Powrót do góry Go down
NES
_
_
NES


Liczba postów : 9
Localisation : JAROSŁAW>
Registration date : 04/07/2007

RWD - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: RWD   RWD - Page 2 Icon_minitimeSob Lip 14, 2007 4:38 pm

a jechaliście kiedyś takim driftowozem jak skoda 105 ???? ja ostatnio katowałem taką bestie lol! co prawda na suchym asfalcie nie chciała sie kręcić ,ale za miastem w terenie szła bokami jak szalona lol! niestety wytrzymała tylko niecale 2 dni lol!
Powrót do góry Go down
SAMAEL
__
__



Liczba postów : 126
Registration date : 23/06/2007

RWD - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: RWD   RWD - Page 2 Icon_minitimeSob Lip 14, 2007 5:49 pm

rwd to jeszcze tylko garbacza 1.3 rozwierconego na 1.5 ujeżdżałem lol!
Powrót do góry Go down
X APOX
__
__
X APOX


Liczba postów : 163
Localisation : CHIAGO/RABKA-ZDROJ
Registration date : 24/06/2007

RWD - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: RWD   RWD - Page 2 Icon_minitimeNie Lip 15, 2007 4:32 pm

Very Happy ja mialem kiedys BMW M3 niezle mi sie tym jezdzilo ale cpwiem tyle ze FWD z duza moca naprawde jest trudno .......jezdzilem AWD ale nie z taka duza moca choc moje INFINITY FX 35 ma ok 300 kucy to powiem ze ten samochodzik do prowadzenia to bajka ale to moze dla tego ze ma w sobie wiecej elektroniki............. lol!
Powrót do góry Go down
Sponsored content





RWD - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: RWD   RWD - Page 2 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
RWD
Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Mitsubishi Eclipse Klub Polska :: Mitsubishi Eclipse Klub Polska :: Rozmowy Ogólne-
Skocz do: