Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Mitsubishi Eclipse Klub Polska

Mitsubishi Eclipse Klub Polska
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 niezbedne dodatkowe wyposazenie

Go down 
+10
RaLpH 21
kaleos
Diabel
Many
Kct
trucky
mysza
soko
Angelo
GOLDI
14 posters
AutorWiadomość
GOLDI
___
___
GOLDI


Liczba postów : 186
Age : 37
Localisation : Rabka-Zdrój
Registration date : 21/06/2007

niezbedne dodatkowe wyposazenie Empty
PisanieTemat: niezbedne dodatkowe wyposazenie   niezbedne dodatkowe wyposazenie Icon_minitimePon Lip 09, 2007 2:30 am

hmmm

-aptaczeka z tego co mi wiadomo element zalecany lecz nie obowiazkowy
-gasnica - myslalem ze nie obowiazkowa a tu dizs ogladam Tv a tu zok i jest obowiazkowa :/ scratch
-trojkat - jak najbardziej obowiazkowy


jak to z tym wszystkim jest?

juz sie gubie scratch

innym srednio obowiazkowym elementem jest kamizelka odblaskowa ... w PL nie konieczna a np u naszych poludniowych sasiadow element obowiazkowy wiec i woze u sibie...
Powrót do góry Go down
Angelo
_
_



Liczba postów : 39
Registration date : 25/06/2007

niezbedne dodatkowe wyposazenie Empty
PisanieTemat: Re: niezbedne dodatkowe wyposazenie   niezbedne dodatkowe wyposazenie Icon_minitimePon Lip 09, 2007 2:45 am

Z tego co wiem to wszystkie z wymienionych przez Ciebie "elementów" są obowiązkowe Smile. Obowiązek posiadania kamizelek wszedł od stosunkowo niedawna. W Anglii jest bardzo dużo kierowców którzy nawet jeżdżąc autem mając założone owe kamizelki na sobie, co za pajace rendeer
Powrót do góry Go down
GOLDI
___
___
GOLDI


Liczba postów : 186
Age : 37
Localisation : Rabka-Zdrój
Registration date : 21/06/2007

niezbedne dodatkowe wyposazenie Empty
PisanieTemat: Re: niezbedne dodatkowe wyposazenie   niezbedne dodatkowe wyposazenie Icon_minitimePon Lip 09, 2007 2:48 am

apteczki sa obowiazkowe jedynie wsrod kierowcow zawodowych z tego co mi wiadomo... rowniez tak samo jest z kamizelkami ... gasnicy pewien nie jestem...

ale moge sie mylic Smile
Powrót do góry Go down
soko
_
_
soko


Liczba postów : 87
Age : 37
Localisation : Krasnystaw
Registration date : 23/06/2007

niezbedne dodatkowe wyposazenie Empty
PisanieTemat: Re: niezbedne dodatkowe wyposazenie   niezbedne dodatkowe wyposazenie Icon_minitimePon Lip 09, 2007 6:59 am

Wszystkie wyżej wymienione elementy woże ze sobą i z tego co ja sie orientuję to są obowiązkowe. Na kontroli drogowej pytają primo o apteczkę, secundo o gaśnicę. Teraz doszły jeszcze kamizelki więc radzę Goldi uzupełnić braki Smile Pamiętaj że Eclipse z racji wyglądu jest częśćiej zatrzymywany Very Happy
Powrót do góry Go down
mysza
___
___
mysza


Liczba postów : 231
Age : 38
Registration date : 25/06/2007

niezbedne dodatkowe wyposazenie Empty
PisanieTemat: Re: niezbedne dodatkowe wyposazenie   niezbedne dodatkowe wyposazenie Icon_minitimePon Lip 09, 2007 8:09 am

Goldi wszystko jest obowiązkowe włącznie z kamizelką hehe np na autostradzie się moze przydać jakby komuś pękł pasek od alternatora Smile wiec Kamizelka trójkąt gaśnica i apteczka to obowiązek.
Powrót do góry Go down
trucky
_
_
trucky


Liczba postów : 51
Age : 36
Localisation : Dolsk WLKP
Registration date : 24/06/2007

niezbedne dodatkowe wyposazenie Empty
PisanieTemat: Re: niezbedne dodatkowe wyposazenie   niezbedne dodatkowe wyposazenie Icon_minitimePon Lip 09, 2007 10:17 am

i tu sie mylicie..... gasnica i trojkat sa obowiazkowe ich brak grozi mandatem, ale apteczka i kamizelka dla przecietnego kierowcy sa tylko wskazane, nie obowiazkowe, obowiazkowe sa tylko dla kierowcow zawodowych
Powrót do góry Go down
mysza
___
___
mysza


Liczba postów : 231
Age : 38
Registration date : 25/06/2007

niezbedne dodatkowe wyposazenie Empty
PisanieTemat: Re: niezbedne dodatkowe wyposazenie   niezbedne dodatkowe wyposazenie Icon_minitimePon Lip 09, 2007 10:50 am

Kamizelka jest na bank obowiązkowa nawet w autach osobowych.Nawet w telewizji jakiś czas temu było głośno ze auta osobowa muszą byc wyposażone w kamizelki i tego jestem pewien.
Powrót do góry Go down
Angelo
_
_



Liczba postów : 39
Registration date : 25/06/2007

niezbedne dodatkowe wyposazenie Empty
PisanieTemat: Re: niezbedne dodatkowe wyposazenie   niezbedne dodatkowe wyposazenie Icon_minitimePon Lip 09, 2007 11:12 am

Potwierdzam to co mówi Mysza, i z tego co wiem to apteczka też zawsze była i jest obowiązkowa.
Powrót do góry Go down
Kct
_
_



Liczba postów : 29
Age : 30
Localisation : Myszków
Registration date : 29/06/2007

niezbedne dodatkowe wyposazenie Empty
PisanieTemat: Re: niezbedne dodatkowe wyposazenie   niezbedne dodatkowe wyposazenie Icon_minitimePon Lip 09, 2007 11:23 am

Z tego co wiem obowiazkowa w Polsce jest gaśnica i trójkąt, a w sejmie jest projekt ustawy o m.in wprowadzeniu obowiazku posiadania kamizelki i uzywania jej podczas prac poz samochodem i o posiadaniu odpowiednio wyposazonej apteczki. Info wzialem z gazety prawnej z 17.04.07, nie wiem czy cos sie zmienilo do tej chwili ale znajac nasz sejm chyba nie..
Powrót do góry Go down
http://www.myszkowunderground.prv.pl
Many
_
_
Many


Liczba postów : 65
Registration date : 22/06/2007

niezbedne dodatkowe wyposazenie Empty
PisanieTemat: Re: niezbedne dodatkowe wyposazenie   niezbedne dodatkowe wyposazenie Icon_minitimePon Lip 09, 2007 11:28 am

GOLDI napisał:
apteczki sa obowiazkowe jedynie wsrod kierowcow zawodowych z tego co mi wiadomo... rowniez tak samo jest z kamizelkami ... gasnicy pewien nie jestem...

ale moge sie mylic Smile

gaśnica i trójkąt ;] (obowiązkowe)
Powrót do góry Go down
Diabel
_
_
Diabel


Liczba postów : 39
Registration date : 08/07/2007

niezbedne dodatkowe wyposazenie Empty
PisanieTemat: Re: niezbedne dodatkowe wyposazenie   niezbedne dodatkowe wyposazenie Icon_minitimePon Lip 09, 2007 12:09 pm

Gasnica ,trojkat ,apteczka ,i bardzo odblaskowa kamizelka affraid
Powrót do góry Go down
trucky
_
_
trucky


Liczba postów : 51
Age : 36
Localisation : Dolsk WLKP
Registration date : 24/06/2007

niezbedne dodatkowe wyposazenie Empty
PisanieTemat: Re: niezbedne dodatkowe wyposazenie   niezbedne dodatkowe wyposazenie Icon_minitimePon Lip 09, 2007 1:24 pm

mam kuzyna policjanta i sie spytalem...... za brak gasnicy i trojkata jest mandat, za brak kamizelki i apteczki nic nie zrobia, kamizelka bedzie obowiazkowa za jakis czas - tak jak mowi Kct dopiero jest projekt ustawy
Powrót do góry Go down
GOLDI
___
___
GOLDI


Liczba postów : 186
Age : 37
Localisation : Rabka-Zdrój
Registration date : 21/06/2007

niezbedne dodatkowe wyposazenie Empty
PisanieTemat: Re: niezbedne dodatkowe wyposazenie   niezbedne dodatkowe wyposazenie Icon_minitimePon Lip 09, 2007 2:47 pm

ok tak jak myslalem Smile musze gasnice skolowac Razz bo moja juz dawno atest stracila a i nie wyglada najlepiej Smile wiec nie bede jej przedluzal waznosci tylko kupie nowa Smile

kamizelke i tak mam bo jezdze czesto na slowacje
apteczka jest srednio kompletna ale jest Smile

trojkat to raczej starndart

ostatnio nawet koc zycia sobie kupie w razie czego... musze skompletowac apteczke Smile nawet dlatego ze nie jest obowiazkowa jednak warto ja miec Smile
Powrót do góry Go down
Diabel
_
_
Diabel


Liczba postów : 39
Registration date : 08/07/2007

niezbedne dodatkowe wyposazenie Empty
PisanieTemat: Re: niezbedne dodatkowe wyposazenie   niezbedne dodatkowe wyposazenie Icon_minitimePon Lip 09, 2007 2:51 pm

Goldi kup apteczkę Smile
Zawsze można używać bandaża do polerki Misia Wink cheers
Powrót do góry Go down
kaleos
_
_
kaleos


Liczba postów : 46
Age : 42
Localisation : Szczecin
Registration date : 24/06/2007

niezbedne dodatkowe wyposazenie Empty
PisanieTemat: Re: niezbedne dodatkowe wyposazenie   niezbedne dodatkowe wyposazenie Icon_minitimePon Lip 09, 2007 3:45 pm

zostawcie te apteczki w cholere Cool

"... w rozporządzeniu ministra infrastruktury z 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia jest zapis, iż w pojezdzie samochodowym powinien być m.in. trójkąt ostrzegawczy i gaśnica.
Przepis ten nie dotyczy motocykli. Ponadto nie jest obowiązkowym elementem wyposażeniem auta osobowego apteczka, której wymaga się na przykład w autobusach, taksówkach, czy samochodach ciężarowych przystosowanych do potrzeb przewozu osób. W tej grupie są także samochody do nauki jazdy i egzaminowania kandydatów na kierowców"

kamizelki tez Smile

"W Polsce obowiązek używania elementów odblaskowych dotyczy jedynie osób wykonujących pewne czynności lub roboty na drodze: policjant, inspektor inspekcji transportu drogowego, osoba nadzorującej przejście dzieci przez jezdnię w wyznaczonym miejscu, kierowca autobusu szkolnego. Dzieci do lat 15 poruszające się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym - muszą być wyposażone w elementy odblaskowe."

Kolo zapasowe tez nie jest obowiazkowe scratch
Powrót do góry Go down
http://www.4ignition.com
GOLDI
___
___
GOLDI


Liczba postów : 186
Age : 37
Localisation : Rabka-Zdrój
Registration date : 21/06/2007

niezbedne dodatkowe wyposazenie Empty
PisanieTemat: Re: niezbedne dodatkowe wyposazenie   niezbedne dodatkowe wyposazenie Icon_minitimePon Lip 09, 2007 4:06 pm

tak zapas nie jest koneiczny... odkad na rynek weszly opony typu flat czy jak to sie tam pisze... zreszta wszelkiego typu pianki czy rolki pod kolo zastepuja zapas....
Powrót do góry Go down
RaLpH 21
_
_



Liczba postów : 30
Registration date : 23/06/2007

niezbedne dodatkowe wyposazenie Empty
PisanieTemat: Re: niezbedne dodatkowe wyposazenie   niezbedne dodatkowe wyposazenie Icon_minitimePon Lip 09, 2007 10:55 pm

powiem tyle co do kamizelki to obowiazuje podobno od 2006R ale policja tego niesprawdza ale jak bedziesz jechal autostrada i zatrzyma ciebie policja to na 100% sprawdza czy posiadasz kamizelke co do apteczki to nie jest obowiazkowa ale dla wlasnego pezpieczenstwa lepiej miec w aucie.
Powrót do góry Go down
X APOX
__
__
X APOX


Liczba postów : 163
Localisation : CHIAGO/RABKA-ZDROJ
Registration date : 24/06/2007

niezbedne dodatkowe wyposazenie Empty
PisanieTemat: Re: niezbedne dodatkowe wyposazenie   niezbedne dodatkowe wyposazenie Icon_minitimeWto Lip 10, 2007 6:08 am

Very Happy a u nas nic nie potrzeba nawet prawka nie trzeba miec przy sobie bo cop na kompie sprawdza ale ubespieczenie koniecznie .....
Powrót do góry Go down
MATi
__
__
MATi


Liczba postów : 122
Age : 36
Localisation : Raszyn/WWA
Registration date : 24/06/2007

niezbedne dodatkowe wyposazenie Empty
PisanieTemat: Re: niezbedne dodatkowe wyposazenie   niezbedne dodatkowe wyposazenie Icon_minitimeWto Lip 10, 2007 1:25 pm

Gaśnica trójkąt kamizeleczka są obowiązkowe apteczka juz nie ale zawsze lepiej mieć Smile Smile Smile
Powrót do góry Go down
Pako82
_
_
Pako82


Liczba postów : 15
Registration date : 26/06/2007

niezbedne dodatkowe wyposazenie Empty
PisanieTemat: Re: niezbedne dodatkowe wyposazenie   niezbedne dodatkowe wyposazenie Icon_minitimeWto Lip 10, 2007 2:40 pm

hehe ja nie posiadam zadnej z tych rzeczy w swoim misku az glupio sie przyznac! ale niedlugo uzupelnie braki bo wracam do polski to trzeba przeglad zrobic Laughing Laughing scratch scratch
Powrót do góry Go down
HouseM
_
_
HouseM


Liczba postów : 42
Registration date : 02/07/2007

niezbedne dodatkowe wyposazenie Empty
PisanieTemat: Re: niezbedne dodatkowe wyposazenie   niezbedne dodatkowe wyposazenie Icon_minitimeWto Lip 10, 2007 9:13 pm

Co do gaśnicy to na 100 % obowiązkowa i do tego rygorystycznie sprawdzana jej ważność , przeglądy przez niektórych Niebieskich.
Trójkąt obowiązkowy od zawsze !!
Apteczka jeśli nie jest się taksówką albo autobusem NIE JEST OBOWIĄZKOWA !!!

Mówie to z pełną odpowiedzialnością zawodową (Jestem instruktorem BHP z zawodu) Laughing


co do kamizelek to nie ma jeszcze regulacji prawnych ,które nakazywały by wozić kamizelke poza drogami ekspresowymi i wzwyż ( czyli autostradami )
Powrót do góry Go down
trucky
_
_
trucky


Liczba postów : 51
Age : 36
Localisation : Dolsk WLKP
Registration date : 24/06/2007

niezbedne dodatkowe wyposazenie Empty
PisanieTemat: Re: niezbedne dodatkowe wyposazenie   niezbedne dodatkowe wyposazenie Icon_minitimeSro Lip 11, 2007 10:38 am

nareszcie wypowiedzial sie ktos obeznany dokladnie w temacie i mam nadzieje ze to zakonczy dyskusje bo ja to powiedzialem juz 2 razy a niektorzy dalej swoje (bez obrazy Very Happy )
Powrót do góry Go down
Sponsored content





niezbedne dodatkowe wyposazenie Empty
PisanieTemat: Re: niezbedne dodatkowe wyposazenie   niezbedne dodatkowe wyposazenie Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
niezbedne dodatkowe wyposazenie
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Mitsubishi Eclipse Klub Polska :: Mitsubishi Eclipse Klub Polska :: Rozmowy Ogólne-
Skocz do: