Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Mitsubishi Eclipse Klub Polska

Mitsubishi Eclipse Klub Polska
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 GSX vs. GST

Go down 
+8
Czarna
Admin
X APOX
MikeR
GOLDI
MATi
onufry
mysza
12 posters
Idź do strony : 1, 2, 3  Next
AutorWiadomość
mysza
___
___
mysza


Liczba postów : 231
Age : 38
Registration date : 25/06/2007

GSX  vs. GST Empty
PisanieTemat: GSX vs. GST   GSX  vs. GST Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 8:44 pm

Witam jak w temacie skoro to nowe forum mysle ze mozna zacząć od nowa. Powiem tak przymierzam sie do kupna mocniejszej wersji 2g obecnie posiadam GS ale jest zbyt słabe jak na moje wymagania. Myśle że każdemu ten temat przypasi bo nie jedna osoba miala dylemat co wybrać.
Powrót do góry Go down
onufry
_
_
onufry


Liczba postów : 63
Age : 38
Registration date : 23/06/2007

GSX  vs. GST Empty
PisanieTemat: Re: GSX vs. GST   GSX  vs. GST Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 10:00 pm

napewno gsx zbiera sie lepiej z miejsca (lepsza trakcja) no i jest kozak bo 4x4 to 4x4 heheh SmileSmile przypuszczam ze bedzie tez w gsx-ie wieksze spalanie niz w gst... ale z drugiej strony nie wiem dokladnie jak to jest w eclipse ale np. w calibrach 4x4 nie bylo zbyt ciekawe, byly wadliwe do tego stopnia ze jezeli byly rózne opony na przedniej i tylnej osi tj. inny biznik i szerokosc opony to potrafilo to z niszczyc układ przeniesienia napedu... ale cali to cali a nie eclipse wiec nie ma co porownywac, napewno misiek bedzie lepszy... ja bym porwał sie na gsx-a SmileSmileSmileSmile ale to tylko moje skromne zdanie SmileSmileSmile
Powrót do góry Go down
MATi
__
__
MATi


Liczba postów : 122
Age : 36
Localisation : Raszyn/WWA
Registration date : 24/06/2007

GSX  vs. GST Empty
PisanieTemat: Re: GSX vs. GST   GSX  vs. GST Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 10:08 pm

Niech tylko Goldi dorwie ten temat to wam wytłumaczy ja sie nie wypowiem bo mi sie już to wszystko myli za dużo info mam w głowie o Eclipsach i mi sie myli Razz Razz Razz Razz Razz Razz
Powrót do góry Go down
GOLDI
___
___
GOLDI


Liczba postów : 186
Age : 37
Localisation : Rabka-Zdrój
Registration date : 21/06/2007

GSX  vs. GST Empty
PisanieTemat: Re: GSX vs. GST   GSX  vs. GST Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 10:15 pm

dla zwyklego zjadacza chleba to tylko GST Smile z kilku prostych wzgledow:
-tylko nie licza chca grzebac wiecej niz 350 kuni Smile a na osce to i tak za duzo Smile
-gst jest lzejszy
-gst ma dluzsze przelozenia...
-gst mniej lyka paliwka
gst nie jest wcale taki wolniejszy
-gsx jest drozszy w utrzymaniu jak juz cos zacznie sie sypac... nie daj bog skrzynia(koszt okolo urzywki najtaniej w polsce 4 tysie) a konczac na przeniesieniu napedu tu jest mordega... GST jak najbardziej wystarcza Smile a latwiej dorwac zadbana sztuke Smile GSX'a to trzeba szukac jak igly w stogu siana
-gst moze sluzyc jako wozidlo na codzien, gsx juz nie bardzo... jego to bym raczej kupowal gdbym mial drugi samochod na taka zabaweczke o go lekko do 300 koni dlubnal Smile
-jesli mialbym posaidac seryjne gst lub seryjne gsx to proste ze biore seryjne gst...

na koniec powiem tak: jesli turbo to tylko 1g 6bolt Wink

to tak po krotce ode mnie w zdaniach wyrwanych z kontekstu Smile
Powrót do góry Go down
MikeR
_
_



Liczba postów : 52
Age : 45
Localisation : Hell
Registration date : 21/06/2007

GSX  vs. GST Empty
PisanieTemat: Re: GSX vs. GST   GSX  vs. GST Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 10:56 pm

Bolesna prawda brzmi, nie masz kasy, nie tykaj ani gst ani gsx, a gsx już w szczególności. Historia z oponami tyczy się również gsx. Tunning gst oraz gsx do 300 i więcej koni to ogromne wydatki. Na koniec spalanie, nieporównywalne do gs, jeśli ktoś w jednym poście napisał że brak mu kasy na fuel a w drugim że chce gst, gsx to po prostu błądzi, eclipse z turbo są drogie w utrzymaniu.

Nie kupiłbym GST bo to ośka, na dodatek przednia, no chyba że to spyder.

GSX świetnie służy nacodzień, jedyne ograniczenie to kasa na oktany.
Powrót do góry Go down
mysza
___
___
mysza


Liczba postów : 231
Age : 38
Registration date : 25/06/2007

GSX  vs. GST Empty
PisanieTemat: Re: GSX vs. GST   GSX  vs. GST Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 11:16 pm

Powiem tak z kasa teraz bylo cienko no bo KOE no i na urlopik gdzies pojechac.Zarabiam całkiem dobrze a nawet powiem bardzo dobrze wiec o utrzymanie sienie martwie ani GST ani GSX.Ale z tego co czytam wychodzi na to ze lepiej jest miec GSt i jak tak patrze to duzo szybciej znajdzie sie GST niz GSX. w 15 L na 100 km zmieszcze sie w miescie?
Powrót do góry Go down
MikeR
_
_



Liczba postów : 52
Age : 45
Localisation : Hell
Registration date : 21/06/2007

GSX  vs. GST Empty
PisanieTemat: Re: GSX vs. GST   GSX  vs. GST Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 11:20 pm

Pisałem to ogólnikowo lol!


w każdym razie niech nic nie przestrasza prawdziwych maniaków Very Happy

w 15 litrach ? jak nie będziesz bardzo deptał Very Happy

ja swoim choć po mieście jeździłem mało, bo mieszkam w małym mieście i z korkami za bardzo do czynienia nie mam poniżej 16 nie zszedłem nigdy, u mnie norma to 18 do 22, zależnie ile dajesz w gary.


Ostatnio zmieniony przez dnia Wto Cze 26, 2007 11:22 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
X APOX
__
__
X APOX


Liczba postów : 163
Localisation : CHIAGO/RABKA-ZDROJ
Registration date : 24/06/2007

GSX  vs. GST Empty
PisanieTemat: Re: GSX vs. GST   GSX  vs. GST Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 11:20 pm

Very Happy jak zwykle goldi ma racje ja wole GST bo jak skopie dupe GSX to jest sie z czego sieszys bo karzdy mysli ze GSX jest lepszy nie prawda cheers
Powrót do góry Go down
mysza
___
___
mysza


Liczba postów : 231
Age : 38
Registration date : 25/06/2007

GSX  vs. GST Empty
PisanieTemat: Re: GSX vs. GST   GSX  vs. GST Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 11:24 pm

To sie rozgladam za GST niespieszy mi sie z kupnem a planuje go miec najpozniej na nastepone wakacje wiec jak sie trafi cos ciekawego to bede rozmyślal i napewno sie z Wami bede kontaktował bo macie duzo wieksza wiedze niz ja.
Powrót do góry Go down
MikeR
_
_



Liczba postów : 52
Age : 45
Localisation : Hell
Registration date : 21/06/2007

GSX  vs. GST Empty
PisanieTemat: Re: GSX vs. GST   GSX  vs. GST Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 11:26 pm

gsx ma lepszy start, poza tym jak sie zepsuje pogoda co w PL jest normą to już ma dużo wiekszą przewage, wcale nie waży dużo więcej bo max 100kg. do dzis pamietam wyscigi gsx adalberta i gst shotguna, obaj po 350 koni, gsx zawsze wygrywał. niezeszperowana ośka o mocy ponad 300 koni non stop traci trakcje.
Powrót do góry Go down
MATi
__
__
MATi


Liczba postów : 122
Age : 36
Localisation : Raszyn/WWA
Registration date : 24/06/2007

GSX  vs. GST Empty
PisanieTemat: Re: GSX vs. GST   GSX  vs. GST Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 11:33 pm

Ale GSX ma wielką zalete właśnie ten napęd 4*4 takie autka swietnie trzymają sie drogi są prawie ze przyklejone w zakretach mozesz nie puszczać nogi z gazu (bez przesady nie brać dosłowanie) ....lepiej trzyma sie drogi aaa w zime to też ma zalety własnie ten naped .....

A co do spalania to Miker chyba bardzo musiałeś deptać skoro aż tyle Ci palił do 22 litrów na 100 ?? ...a GST do 15 zejdzie jak sie jezdzi spokojnie ..... ja moim GS'em miałem maks spalnie 16/100 a minimu 9/100 po WWA ....

Wszystko zależy od tego jak kto jezdzi Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Powrót do góry Go down
mysza
___
___
mysza


Liczba postów : 231
Age : 38
Registration date : 25/06/2007

GSX  vs. GST Empty
PisanieTemat: Re: GSX vs. GST   GSX  vs. GST Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 11:35 pm

Spalanie nie ma wiekszego znaczenia no ale zeby nie byłoo 22 L bo to juz przegiecie hehe
Powrót do góry Go down
MikeR
_
_



Liczba postów : 52
Age : 45
Localisation : Hell
Registration date : 21/06/2007

GSX  vs. GST Empty
PisanieTemat: Re: GSX vs. GST   GSX  vs. GST Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 11:39 pm

Koledzy w bajdy na temat spalania w gst i gsx to ja nie wierze, napisałem z autopsji, napęd na 4 swoje wpierdala, do tego turbo, fakt 22 spalił mi tylko pierwszego dnia jak 250 po autostradzie leciałem, ale normalnie na codzień bierze mi 18 i to bez deptania non stop tylko przy normalnej jeździe. Od razu mówię że nie mam serii. Jak ktoś myśli że gst lub gsx pali niewiele więcej od gs to niech tak myśli dalej Very Happy

Następny mit który tu obale to trzymanie się drogi gsx, jeśli nie ma zrobionego zawiecha tzn porządne amorki, obniżenie pożądnymi sprężynami, i np komplet rozpórek to wcale nie ma tak różowo. Można łatwo przeholować z prędkością.


Ostatnio zmieniony przez dnia Wto Cze 26, 2007 11:41 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
GOLDI
___
___
GOLDI


Liczba postów : 186
Age : 37
Localisation : Rabka-Zdrój
Registration date : 21/06/2007

GSX  vs. GST Empty
PisanieTemat: Re: GSX vs. GST   GSX  vs. GST Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 11:40 pm

my tu o eclipsach a wy o TSi Razz Swiry od Talonow Very Happy lol! lol! lol! nie no zartuje Smile swietne macie furki panowie Smile jestem Ciekaw czy bys X skopal dupe Tsi AWD Mikera Smile przywoz furke do polandii zrobi sie maly drag Razz

do dyskusji brakuje nam Samaela , Kiepucziego i Papy Smile bylby juz komplet talonow Smile
Powrót do góry Go down
X APOX
__
__
X APOX


Liczba postów : 163
Localisation : CHIAGO/RABKA-ZDROJ
Registration date : 24/06/2007

GSX  vs. GST Empty
PisanieTemat: Re: GSX vs. GST   GSX  vs. GST Icon_minitimeSro Cze 27, 2007 4:40 am

Very Happy Sad ha ha ha jak klikalem wczesniej to ze 4x4 to nie wszysdko goldi widziales moje butki z przodu te oponki sie nie slizgaja I love you o chyba ze ruszasz z 5000 tys....TSI jest wiele rzeczy ktore pomagaja w tym ze AWD staje sie maludki przy FWD a massa tesz jest warzna kazde 100 funtow to ko 10 konikow do przodu kazdy wie ze FWD jest lzajszy wiec jeszcze pore setek oszczedzic na CARBON FIBER i nawet jak masz po 350 KM to AWD siada ............... Rolling Eyes
Powrót do góry Go down
MikeR
_
_



Liczba postów : 52
Age : 45
Localisation : Hell
Registration date : 21/06/2007

GSX  vs. GST Empty
PisanieTemat: Re: GSX vs. GST   GSX  vs. GST Icon_minitimeSro Cze 27, 2007 7:59 am

X APOX nie ma opon drogowych które się przy tych mocach nie ślizgają, dlatego podczas wyścigów używa się opon dragowych, lub przeznaczonych pod wyścigi na 1/4 mili.

Napęd w AWD nie zabiera aż tyle mocy. Porównaj katalogowe czasy przyspieszeń do 100km/h nowych gst i gsx.
Różnice w wyścigach na ulicy polegają na tym że są to już stare samochody i mają silniki, przeniesienia napędu i inne np. opony w różnym stanie. Urok 4G63T jest taki że z wiekiem bardzo tracą moc i doprowadzenie ich do stanu fabrycznego samo w sobie już jest wyzwaniem. O profi tunningu nie wspomne.

O 10 koniach na każde 100 funtów to już przesadzasz, a przez samo założenie carbon fiber tez niewiele uzyskasz, to raczej kosmetyka.

Sedno sprawy tkwi w doprowadzeniu silnika do serii oraz profesjonalnie przeprowadzonym tunningu mechanicznym i elektronicznym.

Opowieści o przewadze FWD nad AWD też sobie daruj, owszem, są szybkie ośki ale sam napęd nie jest lepszy. W gsx jest bardzo sportowy rozkład napędu, przód 40% tył 60%, na dodatek wiele gsx na tylnej osi posiada LSD. Start gwarantowany. Wyścigi musiałby być na 800 metrów lub na autostradzie żeby gst łoiło gsx. No chyba że gst jest bardzie dłubane niż gsx i posiada np szpere, to już inna historia, ja porównuję cały czas tak samo zrobione auta.
Powrót do góry Go down
mysza
___
___
mysza


Liczba postów : 231
Age : 38
Registration date : 25/06/2007

GSX  vs. GST Empty
PisanieTemat: Re: GSX vs. GST   GSX  vs. GST Icon_minitimeSro Cze 27, 2007 8:19 am

Ja tam nie chce za duzo grzebac przy aucie jakby miał te 250 KM myśle ze w zupełnosc mi wystarczy i spalanie bedzie wtedy tez w normie wiec by było wszystko ok a jak mi zabraknie mocy to wtedy co ssie pomyśli nad tuningiem ewentualnie jak bede mial duzo kasy nad jakims EVO no ale to jest nieosiagalne jak narazie hehe
Powrót do góry Go down
GOLDI
___
___
GOLDI


Liczba postów : 186
Age : 37
Localisation : Rabka-Zdrój
Registration date : 21/06/2007

GSX  vs. GST Empty
PisanieTemat: Re: GSX vs. GST   GSX  vs. GST Icon_minitimeSro Cze 27, 2007 9:38 am

tak raczej sie z tym zgodze ze fwd musi byc mocniej dlubniete niz awd zeby z nim wygrac... dokladnie tez pamietam wyscigi shootguna i adalberta ... oboje rowno po 350 kuni..
Powrót do góry Go down
Admin
Site Admin
Admin


Liczba postów : 63
Age : 32
Localisation : Chicago
Registration date : 21/06/2007

GSX  vs. GST Empty
PisanieTemat: Re: GSX vs. GST   GSX  vs. GST Icon_minitimeSro Cze 27, 2007 9:40 am

a ja mam pytnie bo nie czesto zagladam na allegro etc... ale jak jest roznica cenowa pomiedzy GSX a GST ?!
Powrót do góry Go down
https://eclipse.forumpl.net
GOLDI
___
___
GOLDI


Liczba postów : 186
Age : 37
Localisation : Rabka-Zdrój
Registration date : 21/06/2007

GSX  vs. GST Empty
PisanieTemat: Re: GSX vs. GST   GSX  vs. GST Icon_minitimeSro Cze 27, 2007 9:42 am

gsx przewaznie pare tysi drozszy... ale to zalezy od stanu
Powrót do góry Go down
mysza
___
___
mysza


Liczba postów : 231
Age : 38
Registration date : 25/06/2007

GSX  vs. GST Empty
PisanieTemat: Re: GSX vs. GST   GSX  vs. GST Icon_minitimeSro Cze 27, 2007 9:52 am

No i znaleśc GSX to tez spory sukces GST jest duzo wiecej do sprzedania.Ja jak juz bto bede sciagał z USA.Chyba ze jakis klubowicz bedzie sprzedawał cos ciekawego to wtedy sie zastanowie ale na 95 % ze Stanów.
Powrót do góry Go down
MikeR
_
_



Liczba postów : 52
Age : 45
Localisation : Hell
Registration date : 21/06/2007

GSX  vs. GST Empty
PisanieTemat: Re: GSX vs. GST   GSX  vs. GST Icon_minitimeSro Cze 27, 2007 10:33 am

X APOX mam prośbę do Ciebie, sprawdź mi cene nowego przedniego zderzaka poliftingowego do Eagle Talon 2G u dealera Chryslera, oraz jaka byłaby możliwość abyś mi go kupił i wysłał do polandii Question


------------------------------------------------------------------------------

Mysza dla chcącego nic trudnego cheers gst to jest zajebista zabawka, ja po prostu wolę coś z akcentem na tył Cool A jak się postarać to nawet gsx można znaleźć Cool
Powrót do góry Go down
mysza
___
___
mysza


Liczba postów : 231
Age : 38
Registration date : 25/06/2007

GSX  vs. GST Empty
PisanieTemat: Re: GSX vs. GST   GSX  vs. GST Icon_minitimeSro Cze 27, 2007 10:53 am

Zgadza sie Miker mam nadzieje ze U Ciebie ktoś mnie przewiezie GST zbeym mogl zobaczyc jak to auto chodzi szkoda ze nikt nie bedzie GSX zeby sobie porownac no ale nie wybrzydzajmy GST jest superr.
Powrót do góry Go down
Czarna
_
_
Czarna


Liczba postów : 30
Age : 42
Registration date : 22/06/2007

GSX  vs. GST Empty
PisanieTemat: Re: GSX vs. GST   GSX  vs. GST Icon_minitimeSro Cze 27, 2007 11:02 am

A propos spalania to powiem tak:

Do przewidzianego budzetu na paliwo trzeba dodać jeszcze jakieś 30% to wtedy wyrobisz się w realu na styk Smile

Mysza jezeli chodzi o "zarabiam dużo" to mam nadzieje że jest to na tyle że nie będziesz płakał jak wydasz 1500 miesięcznie na benzyne bo u mnie jest to średnia Smile Poprostu nie da się sobie obiecać że nie pociśniesz bo zawsze znajdzie się fajna prosta lub zakręt co równa się z wirem w baku Smile
Powrót do góry Go down
mysza
___
___
mysza


Liczba postów : 231
Age : 38
Registration date : 25/06/2007

GSX  vs. GST Empty
PisanieTemat: Re: GSX vs. GST   GSX  vs. GST Icon_minitimeSro Cze 27, 2007 11:05 am

Hehe Carna to zależy ile jeszcze orbisz miesiecznie kilometrów bo ja okolo 1500 a ile Ty robisz miesięcznie?. Myśle ze przewieziesz mnie swoim sprzetem co?? Bo chce zobaczyc czy warto kupic GST.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





GSX  vs. GST Empty
PisanieTemat: Re: GSX vs. GST   GSX  vs. GST Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
GSX vs. GST
Powrót do góry 
Strona 1 z 3Idź do strony : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Mitsubishi Eclipse Klub Polska :: Mitsubishi Eclipse Klub Polska :: Rozmowy Ogólne-
Skocz do: